Erkin kim ki?

Click here for the English translation of this article (Whois Erkin?)

 

Yeniden düzenlenme tarihi: 20.09.2018

Bu sayfayı en son 2011 yılında güncellemişim, hayat akıyor tecrübeler güçleniyor o zaman güncelleme vakti geldi.

Öncelikli olarak kişisel sitem olan eRkin.org’a hoşgeldiniz (youtube kanal girişi gibi oldu). Bu sitede tamamen kişisel görüşlerim olan kendimce yorumlayacağım yazılarımı göreceksiniz. Hiç bir zaman bir maddi ve manevi beklentisi olmayan bu sitede elimden geldiğince sizlere finans, spor, mekan tarifler ve olmazsa olmazım Eskişehirspor ile ilgili bilgi ve görüşleri paylaşıyor olacağım. Eee hadi o zaman başlayalım benim adım Erkin ÖĞREN ya da internette ki bir çok platform da takma adımla üzere nam-ı diğer Venom.

 

Solda ki gördüğünüz benim (beni şuan tanıyanlar asla benzetemeyecek biliyorum) 1984 yılında Eskişehir’de doğdum ve üniversite hayatına kadarda en sevdiğim şehir Eskişehir’de yaşadım. Üniversiteyi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde (DAÜ) okudum biraz tahmin ettiğimden uzun sürdü ama 2007 yılında çalışmaya hazır bir genç olarak memlekete döndük.

Bir kaç iş görüşmesinden sonra üniversitem her ne kadar sıralama olarak iyi olsa da Kıbrıs algısı maalesef iş hayatında yeni işe başlayanlar için çok fazla ciddiye alınmıyordu. Daha sonrasında ailem ve DAÜ’den hocam Prof. Dr. Salih Katırcıoğlu’nun yönlendirmesi ve referansıyla hayatıma çok şey katan Swansea’de (Galler / Birleşik Krallık) yüksek lisans yapmaya karar verdim.

Sadece karar vermekle olmuyordu bunun için hazırlanmakta lazımdı epeyce stresli bir kaç ay sonrasında kabul edildim ve Birleşik Krallık (Galler) / Swansea yollunu tuttum. Tabi ki sudan çıkmış balık olmasam bile farklı bir şehir ve ülkede bocalama dönemi oldu ve ilk günüm (burada anlattım) tam anlamı ile şaka gibi geçti ve toplamda geçen iki yıllık süreçte hem çalıştım hem de yüksek lisansı bitirdim. Tez konusu olarak ta en çok sevdiğim iki konuyu birleştirdim, zaman zaman isyan ettirse de “2007-2010 Global Kriz’nin E-ticarette Birleşik Krallık’a Etkisi”  konulu tezimi teslim ettim ve askerliği kısa dönem olarak yaparken diplomam eve benden önce geldi. (Askerliğimi 339. kısa dönemde Jandarma olarak yaptım). Yan tarafta ki foto Arsenal – Celtic maçından sadece bir anı olsun diye koydum. Benim için Liverpool’da açtığım ESES kaşkolu bulunduğu inanılmaz ortamdan kaynaklı daha özel bir andı.

Erkin Öğren olarak her ne kadar e-ticaret ve internet işleriyle çok fazla haşır neşir olsam da okuduğum eğitimini aldığım ve yatırım yaptığım Finans alanı daha ağır bastı ve bankacı olduk 2012 yılından bu yana da çok şükür laiki ve adabıyla görevlerimizi başarılı şekilde yapıyoruz. İş ile birlikte bir aile kurmak nasip oldu en büyük şansım canım eşim ve biricik bir kızım oldu (maalesef fotoğraf koymuyorum).

İnsanın kendisini anlatması, övmesi ya da eksilerini dile getirmesi zordur. Bu sayfa dışında hayatıma dair başka bilgi olmayacaktır, bura sitenin amacı sadece herkese açık bir günlük olmasıdır. Derdimiz ne zeki olmak ne de popüler olmak, her zaman “1 Konuş – 2 Düşün – 4 Oku – 8 Dinle” ilkesini sevmişimdir. Buraya yazdıklarım ve yazacaklarımın her zaman iki kere düşüneceğim, bunları yazabilmek ve düşünebilmek için en az dört katı okumaya devam edeceğim ve en önemlisi bol bol tecrübeleri dinleyeceğim. Tecrübenin yaşı olmaz, yaşanmışlıklar kıymetlidir saygı duymak lazım.

Değerli vaktinizi ayırıp bu sayfayı okuduğunuz teşekkür ederim, bana dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

One thought on “Erkin kim ki?

Comments are closed.