home Yazdı & Yorumladı Ruud Boffin – ESES’imin Genzo Wakabayashi’si!

Ruud Boffin – ESES’imin Genzo Wakabayashi’si!

Ruud Boffin EskisehirsporBir kaleci düşünün ilk geldiğinde herkes merak ediyordu, isim olarakta ünlü İtalyan Buffon’a benzediği için performansı merakla bekleniyordu ki bayanların maça gelmesinin en büyük sebeplerinden biriside kesinle Ruud’dur.  Westham United’ın 3. Kaleciydi be bundan tam 3 yıl önce çıktığı ilk maç olması lazım Aston Villa maçında Robert Green sakat olması sonrası oynamış. Maç sonrası verdiği röportajda Premier League’in zoruluğundan bahsetmiş ve takımın 2. kalecisi olmak için çok çalışacağını belirtmiş. Eminim ki şuan performansını gördüklerinde bize bıraktıklarına pişmanlardır.

İlk geldiğinde (ben dahil) her yan top geldiğinde tribünde herkes gözlerini kapatacak kadar korkuyordu ama iyi ki ısırar edilmiş, oynadıkça açıldı ve kendine güvendi. Sonradan konuşan çok bilmişler gibi olacak ama bu adamın kumaşına güveniyordum çünkü referansları çok sağlamdı Racing Genk, PSV Eindhoven, Venlo, West Ham United gibi takımlar bu adamı boşuna seçmemiştir. Hani halı saha maçı yaparsın eline bir kağıt alınca 2-3 tane maça çağıracağın ismi kafadan yazarsın, işte Ruud benim için ilk sırada yazacağım isimdir.

Ruud Boffin – ESES’imin Genzo Wakabayashi’si!

Türkiye’de kaleciler için klasik bir tabir olan panter sıfatını kullanmak istemiyorum, 90’ları doya doya yaşamış biri olarak Ruud Boffin bize futbolu sevdirek Kaptan Tsubasa’da ki efsane kaleci olan Genzo Wakabayashi’dir (Şapkasında W olan) benim gözümde. Özellikle bu sezon ki Galatasaray maçında ki gibi inanılmaz yakın mesafe kurtarışlarından sonra Wakabayashi’nin direkten güç alıp uçarak kurtağı sahneler gibi insan heyecanlanıyor J

İşin özeti bu adam daha 27 yaşında ve kalecilerinde 35-37 yaşına kadar oynadığını düşünürsek Ruud ESES’imin ciddi olarak gelecek 10 yıllının kalecisi olacak kapasitesindedir ve kesinlikle olmalı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir