home Yazdı & Yorumladı Eskişehirspor 4. kez düşerse geri gelmek??

Eskişehirspor 4. kez düşerse geri gelmek??

Eskişehirspor için 2014 şahane sayılmazdı ama güzel bitmişti Trabzonspor maçı sonrası hepimiz içimizden acaba Gaziantepspor’u yenip ilk 10’a da ilk yarı bitirir miyiz diye düşünürken, hafta içi kabus gibi geçti sırası ile stadyum zemini göre göre gitti, Erkan Zengin sürecinin sakız gibi uzaması ve maçtan önce yerel gazetelerin bilgisi bile yokken AMK’nın Ertuğrul Sağlam’ın istifa edecek demesi maçı baştan kaybettirdi.

Maçla, transferlerle ilgili daha sonra bol bol yazarız ama şuan acil eylem planı yapılmalı kaybedilen her gün, saat bizi 4. kez kimsenin ağzına bile almak istemediği kümeye yaklaştırır. Bir çoğunda yaş olarak hatırlamam imkansız olsa da okudum ve dinledim. 1981-1982 sezonu 29 puan ile Beşiktaş’a yarıda kalması ile düşmemiz, daha sonrasında 1988-1989 sezonu ikinci kez düşmemiz, 1991-1992 sezonu 3. lig’e kadar düşmemiz, 1995-1996 sezonunda 3. kez düşmemiz hep kötü anılar ama her zaman çıkış yakalandı tıpkı 2007-2008 sezonu geri gelmemiz gibi muhteşem. Özellikle Avrupa’ya gitmemizle birlikte Eskişehirspor üzerinden epeyce kişiler maddi olarak oldu bilmem şahit olmadım ama manevi olarak çok kişi fayda etti.

Eskişehirspor EfsaneŞimdi herkes için birlik vakti!

Dilin kemiği yok sosyal sitelere bakıyorum herkes sövüyor, sayıyor hatta koyu bir Eskişehirsporluya dava açmaya yönetim yazısı bile okudum. Bırakalım artık şu Mesut Hoşcancılar ve Halil Ünalcılar durumunu herkes gelip geçici Eskişehirspor baki. Eskişehirspor küme düşerse ne mi olur?

  • Herkesin diline pelesenk olan borçlar mevzusu, 1. Lig’in gelirleri Süper Lig’in gelirlerinin %10’nu kadar var yok, 90 milyon TL borç nasıl ödenecek? Orduspor, Kocaelispor vb. bir çok örnek var ders alınmalı!!
  • 50. yıl her zaman gelen bir şey değil 100. yılı kim görecek belli değil ve yeni stadyum yapılıyor mevcut yere Passolig varken Süper Lig’de 3-5’bine oynarken alt ligde bu sayı bile olmayacak aşikar.
  • ETİ gibi bir sponsorumuz var Allah’tan, Süper Lig’de biz ve Karabükspor dışında kimsenin yıllardır sponsoru sabit değil. Eskişehir’in organize sanayisi Türkiye’de ilk 5-6’da gösteriliyor ama ETİ bugün bıraksa hangisi sponsor olacak? Ciddi bir ekonomik kriz var piyasa da Eskişehirspor’umuz bugün düşerse sponsor kısmı da sıkıntılı…

Benim seslendiğim kesim bugün -3 derecede Türkiye Süper Lig’inin en kötü stadyumunda oturma yerlerinde kar dolu, zemini bozuk kalitesiz bir maçı sadece Eskişehirspor olduğu izleyenlere sesleniyorum bu takım düşerse üzülecek yine biz olacağız. Bırakalım artık Erkan Zengin’i, Ertuğrul Sağlam’ı, Mesut Hoşcan’ı, Halil Ünal’ı bu takımı Eskişehirspor yapan Açıktır, Kapalıdır, Amigo Orhan’dır, Ayder’dir, Bando ESES’tir, Nefer’dir, Altes’tir, Kızılcıklı’dır, KoreoESES’tir. Eskişehirspor Taraftarı zaten bir olunca yönetimde, futbolcuda, teknik kadro da bir bir düzelir.

Elbette şuan acil bir durum var taraftar bişey yapamaz ama biz yinede hani birileri okur, diye çözümlerimizi sunalım kısa kısa. İlk önerim 2. yarıya özel kombine istanbullular, Trabzon, ve Bursa gelecek ciddi zor maçlar biz içerde hiç bu kadar puan vermedik taraftar olmazsa olmaz. Passolig’i sevmiyorum ama birlik havası olursa bende alacağım kombine. İkinci önerim KoreoESES barıştırılmalı tribünü tribün yapan görseldir, bizi havaya sokmaları için yönetimin acil bir kontak kurması lazım. Son önerim ise yönetimin taraftar il olan bağını kuvvetlendirmek adına kültür merkezinde geniş bir panel, herkes taşlarını döksün bu sürecin kazananı yok!

Diğer uzun vadeli önerileri diğer yazıda yazarız buda zor değil altyapı altyapı altyapı, altyapı sağlam olun 1000 tane Erkan Zengin’nin olsa istediğin futbolcuyu satabilirsin… İşin özeti 4. kez düşme demek 10 yıl demek aramız kötü olsa da bir Orduspor bir Kocaelispor’a nasıl üzülüyorsak aynı olmamak için daha vakit çok ama yapacak çoook iş var…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir