home Yazdı & Yorumladı İngiltere de futbol maçına gitmemek olmaz

İngiltere de futbol maçına gitmemek olmaz

Türkiye’ye döndüğünüzde anlatacak elbette çok anınız olacaktır ama bir futbol maçı anlatırsanız eminizki farklı olacaktır. İngiltere yaşamak bambaşka bir duygudur, her ne kadar siz içerisinde ki koşturmacadan anlamasanız bile orada olmak gerçek anlamda özeldir çünkü her yere kolayca gidebilirsiniz ki özellikle Londra yakınlarında yaşıyorsanız dünya da ki tüm aktiviteler sizin etrafınız da yapılmaktadır.  Tabi ki İngiltere ve Birleşik Krallık denilince akla ilk olarak futbol geliyor çünkü futbol burada doğmuştur ve dünyanın en pahalı futbolcuları ve kulüpleri burada oynamaktadır.

İngiltere’de bazı özel futbol maçları hariç Türkiye’de ki futbol maçlarından farklıdır, ailecek gidebilen çok iyi bir sosyelleşme olayıdır. Bu yüzden maçların büyük bir bölümü öğleden sonra oynanır ki herkes kolayca gelsin ve eğlensin, daha sonra gece ki hayatına baksın. Herkesin oturacağı koltuklar sabit belli olduğundan yer kapma gibi bir risk yoktur, bundan dolayı taraftarlar maçtan bir kaç saat önce stadyuma gelseler bile, stadyum etrafında barlarda ve fast food noktalarında oturur ve sohbet eder ki bir çok farklı formalı kişileri burada görebilirsinizh hiç şaşırmayın 😉

 

Gelelim ucuz maç nasıl izlenir? Büyük kulüplerin (Manchester United, Manchester City, Arsenal, Chealsea, Liverpool) evlerinde oynadıkları maçlara bilet bulmak zordur çünkü hem kombine satışları çok yüksektir hem de 3 hafta öncede bitebiliyor maç biletleri. Peki nasıl izleyeceğiz gibisinden sorulara cevap verelim, tabi ki deplasmanlar. Örnek Reading Londra’ya trenle 30dk mesafede bir yerleşkedir buraya sevdiğiniz kulüp maça geldiğinde biletleri daha ucuza (öğrenci indirimi vardır genelde) ve kolayca alabilirsiniz. Yine de büyük kulüplerin maabetlerin de maç izleme zevkini kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz, özellikle Liverpool ve Manchster United’ın sahasında maç izlemek ve o atmosferi hissetmek ve de bir hatıra fotoğrafıçektirmek inanılmaz bir duygu.

 

Son olarak özel maç zamanları vardır ondan bahsedelim, bu turnuvalar sezon öncesinde olur ve dünya kulüplerini çok ucuza izlersiniz. Örneğin Arsenal’in evinde oynanan “Emirates Cup”,  her sene Ağustos başında oynanan bu turnuvaya Milan, Juventus, Lyon gibi popüler kulüpler gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir