home Yazdı & Yorumladı Savunma savunma Eskişehir Basket

Savunma savunma Eskişehir Basket

Eskişehir Basket bugün Darüşşafaka Doğuş ile TBL’de ki sekizinci evinde ki dördüncü maçına çıktı maalesef 66-90 gibi ciddi bir fark yedi. Maçın ilk dakikası hariç Daçka maçın tamamen hakimdi ve sert savunma ile maçı aldı. Oktay Mahmuti güzel bir takım kurmuş tebrik etmek lazım Ersin Dağlı, Vidmar, Seibutis, Brown, J. Gordon her biri tecrübeli oyuncular, tabi ki Doğus Grubu desteği olmadan olmaz. Basketbol oynadığım günlerden beri Daçka’ya özel ilgim olmuştur merakla takip ediyorum.

Eskişehir Basket’e gelirsek bu sezon altıncı kez maçını izledim savunma anlamında en kötü maçtı, yanlış saymadıysam bugün alan savunmasında dört kez boyalı alanda adamlar boş atış buldu. Bir de üstüne savunma riboundlarında orta güçlükte Ersin Dağlı’ya o kadar ribound verdik ki salonun çoğu son 6-7dk kala çıktı.Hücum olarak çok fazla üçlük deniyoruz arka arkaya girmeyince direk fark oluyor, Homan ile içeri indirip bulduğumuz hücum sayısı 5 değil… Birde ilginç bir nokta var KSK maçı hariç tüm maçlarımız ortalamaya göre 8-9dk erken bitiyor yani mola alınmıyor çünkü savunma yok, bu maçta üçüncü çeyrekte toplam bir mola vardı.

NSK Eskişehir Basket maç için ciddi bir afiş çalışması yaptı ama salonda farklı bir seyirci profili vardı. Tam bir veliler dolu maç gibiydi sanki orta okul turnuvası vardı onu izlemeye geldiler, hakemin hatalı bir kararı hariç tepkisiz maçtı. 15 kişilik Daçka grubu salonu inlettiler. Sanırım bunun sebebi İbrahim Kutluay’ın maçta olmasaydı, basket okulu ile alaklı gelenler vardı maçta.

Elbette zor süreç takım yeni, şehir yeni ama salonu yani Eskişehir’i kaybetmemek adına sonuçlar alması lazım ama Konya maçından sonra zor dönemeç geliyor arka arkaya Anadolu Efes, FB Ülker, BJK İntegral Forex ile oynayacaklar böyle giderse o maçlarda galibiyet çok zor.

Vee maça en büyük gitme sebebim Matt Walsh yine üstüne düşeni yaptı ama 32 yaşında bir oyuncu (Salı günü doğum günü 33 olacak) 34 ortalama dk, 18 sayı ortalaması (5. TBL’de) ile oynaması çok iyi. Bologna ve Brose Baskets de aynı ortalamalara sahipti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir