Eskişehir Basket Kendini Sevdirecek

Basketbol benim hayatımda çok önemli parçalardan biridir, iş yaşamının yoğunluğundan artık NBA maçlarını izleyemesem de Euroleague ve TBL maçlarını takip ediyorum. Eskişehir Basket ile ilgili yazı yazmak için İ.B.B. maçını beklemek istedim çünkü çok fazla anlamsız tepkilerle doğmuş bir takım, Pınar Karşıyaka maçında ilk maç heyecanı ve Eskişehirspor ile Karşıyaka arasında ki gerginlikten kaynaklı ilgi fazlaydı.

Öncelikle bir basketbol sever olarak Edirneli basketbol aşıklarını anladığımı belirtmek isterim ama yıllarca gece 9-10’da kimsenin gelmediği buz gibi Gökmeydan spor salonunda basketbol oynamış, 90’larda bile NBA oyunları oynayan, zamanında Eskişehir’de kimsenin almadığı Fanatik Basket gazetesini hep alan biri olarak Eskişehir’in sonunda bir basketbol takımı oluşu bulunmaz bir fırsat bana göre.

Forum ve sosyal medyada sadece yazmak için yazanları okudukça İ.B.B. maçı için umutsuzdum ama neyse ki Bando ESES’in güzel desteği ile takım taraftar arasında bağ kuruldu. Eskişehirspor’un basketbol takımı amatör olsun ama bizim olsun deniyor, keşke ben takımı kuracaklardan daha çok isterim yöneticilerde daha çok giderim maçlarına ama kusura bakmayın ama bunu diyenler 3 maçtan fazla gitmeyecekler ve zamanla yatırım olmayacak kapanacaktır.

eskişehir basket

Neyse güzel durumları öne çıkartalım hep güzel gitsin sezon. Takımın ciddi manada savunma ve ribound problemi var ama yeni transfer için güzel konuşuyorlar. KSK ve gs maçlarında kadro farkı bariz belliydi ama son maçta yeni koçun etkisi gözle görülür pozitifti. Athinaiou ve Matt Walsh’un pozisyonlarının değişmesi etkili olmuş, KSK maçında saç baş yolduran Walsh’tan bu yazı ile özür dilemiş olayım 🙂 inanılmaz yürekli biri bana Serdar Özbayraktarı’ı hatırlattı.

Takımın daha iyi olması tabi ki desteksiz olmaz Anadolu Üniversitesi’nin hem tesis hem manevi desteği, NSK’nın maddi desteği ve son maçta seyircilere köfte dağıtması ve de Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz servisleri güzel bunlar devam ederse bu takım için Euro Cup hayal değil. Sadece eleştiri olarak salonda ki anonslar hiç anlaşılmıyor buna dikkat edilirse seyirci daha kolay maça adete olur.

Peki ya şimdi? Gitmeyenler için saygım sonsuz ama gidenler içinde ayarsız kötü eleştiri bence haksızlık oluyor, Passolig olmazsa ben hem Eskişehirspor maçına hem Eskişehir Basket maçına giderim ama bu sezonluk sadece canlı maç destek olarak Eskişehir Basket. Basketbol kültürü zamanla otur sadece zaman bir sezon sonra kulüp yöneticileri de sabırlı olursa onlarında hayal edemeyeceği başarı gelecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir