home Yazdı & Yorumladı TFF’ye dik durmak için Anadolu Birliği

TFF’ye dik durmak için Anadolu Birliği

Bugün Eskşehirsporumuz Fenerbahçe ile oynadı maalesef hakem Tolga Özkalfa’nın inanılmaz kötü yönetimi kaynaklı 2-2 kaldık. Maç ile ilgili detaylı yazıya gerek yok herkes olanları gördü ve bu çirkinliklerle dolu futbol dünyasında her hafta bir olay patlıyor medya. Bu olaylar ve kötü futbolu gizleyen karmaşa TFF & hakemler, yöneticiler el birliği ile yaratıldı. İşin komik kısmı her defasında da sonunda bu olay taraftara kalıyor.

Şuan Eskişehirspor 120,776 metre koşarak Türkiye rekoru kırmasını yada Hürriyet’in 6,890 metre koşmasını yazmak isterdim ama bugün maçtan sonra kanalları gezdim kimisi TFF gömüyor ki haksız değil, bir kısmı Emre Belezoğlu’nun 16 yaşına kadar iniyor, bir kısmı da testere filminden çıkmış gibi shov yapıyor. Bir kişide çıkmıyor ki bu nasıl lig, bu nasıl futbol, bu nasıl düzen demiyor / diyemiyor…

Twitter’da şuan #LigdenCekilAnadolu şeklinde hastag var aslında çekilmek değil ama birlik olma vakti. Evet lig gelirleri üç İstanbullu üzerinde dönüyor ama Passolig’den ve son durumlardan sonra Anadolu Takımları ağırlığını koymalı unutmamak lazım bir lig üç takımla oynanamaz! Çok isterlerse Hiper Lig kursunlar dönüp dönüp oynasınlar.

Şuan bir çok Anadolu Takımı kendi aralarında kavgalı anlaşamıyor, örnek ESES – Bursa – Trabzon üçlüsü en ağır takımlardır. Alt tarafta KSK, Demirspor, Adana, Göztepe, vs onlarca şehir takımı var. Artık bir olma vakti tamam belki İstanbulluları sevenler çok ama şehir takımları olmadan onlarda bir hiç. Bence Bursa – Eskişehir – Trabzon kendi aralarında barış ilan eder birlik kurarsa medya ve TFF eminim bu kadar rahat davranamaz. Zor ama imkansız değil eminim tepkiler olacaktır ama yöneticileri yönlendirebilecek tek güç taraftardır! Ben 06-16-26 demiyorum 34 hariç herkes diyorum!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir