home Yazdı & Yorumladı 2011’den 2015’e Eskişehirspor! Kendinize gelin beyler?

2011’den 2015’e Eskişehirspor! Kendinize gelin beyler?

Eskişehirspor 04.10.2015 tarihinde Beşiktaş ile lig mücadelesi yaptı ve 2-1 çok kötü bir oyunla kaybettik. Sadece bir maçtı skora kimse takılmadı ve gelen tepkiler futbolcuların yeteneklerinden ziyade ruhsuz olmalarınaydı. Tribünden bakıldığında sahada birkaç oyuncu dışında yürüyen futbolcu topluluğu, ne yaptığını bilmez bir teknik kadro ve ağırlığı ve varlığı hissedilmeyen bir yönetim vardı. Herkes fotoğrafta ki gol sevincini yaşayan takımda ki birliği özlüyor.

EsNe tesadüf ki bu takım 2011’de ve 2015’de 4 maç üst üste mağlup olduğunda da Michael Heinz Skibbe Eskişehirspor’un teknik direktörü olarak tarihe geçti. 22 Ekim 2011 tarihinde oynan ESKİŞEHİRSPOR 0-2 MANİSASPOR skoru ile biten maçının zamanın kadrosuna bir bakalım;

  • Kalede Ivesa var bugün Boffin var daha iyi bir kaleci.
  • Savunmada Sezgin, Diego, Nadareviç, Dede dörtlüsü var bugün Kamil, Birol / Sezgin, Emre Güngör, Özgür Çek vardı kalite açısından tartışmaya gerek yok 4 yıl evvel en az 2 katı güvenilirdi.
  • Orta sahada taktik olarak 2011’de benzer dizilişte Koray, Alper Potuk, Abdulaziz Solmaz / Burhan Eşer, Tello, Serdar Özbayraktar (Kamara yok kadroda). Dün çıkan kadroda Onur Bayramoğlu, Engin Bekdemir, Toko, Ben Khalifa ve Defederico vardı. Toko ve az biraz Ben Khalifa dışında ayakta kalan yoktu.
  • Hücumdaysa 2011’de Kris Boyd / Mehmet Yıldız vardı, bugün Theofanis Gekas benzer forvet tipleri oynamış.

eskisehirspor manisaspor 2011 4 kez kaybetti2011’de ki kadro açık ara önde gözüküyor fakat yenilmiş, peki neden insanlar da umutsuzluk yoktu? Ya da bugünkü gibi 1981-1982 daha sonrasında 1988-1989 sezonu ikinci kez düşmemiz ardından 1991-1992 sezonu 3. lig’e kadar düşmemiz, 1995-1996 sezonunda 3. kez düşmemiz ardından 4. kez düşmez korkusu yoktu? Bunun bence tek sebebi var Eskişehirspor’u ruh olarak çok yordular. Yeri geldi Mesutçular – Halilciler oldu bu konu, yeri geldi tribünler liderleri oldu konu ki önümüzde ki günlerde epeyce bu konu olacak ve yeri geldi teknik direktörler oldu. Artık herkes yoruldu beyler bu konular 3-4 yıldır uzayıp duruyor ve Eskişehirspor zarar görüyor. Bu takım bu borçla küme düşerse magazin dergilerinde ve Instagram’da poz veren abilerin ablaların hiç biri tribünde olmayacak yine bu işe üzülen kemik taraftar kalacak! Biz bize elbet yeteriz ama borçlar 90’lı yıllar gibi değil…

Yönetim mi istifa edecek, ya da Skibbe mi bilmiyorum ama bu inat, bu hırs dönecek herkes vuracak. 2012-2013’de her ortamda Eskişehirspor’lu olanlar şimdiden Avrupa ligleri izlemeye başladılar, yani popülerlik azalıyor. Her zaman ki gibi herkes gidecek Açık tribün ve çekirdekçiler yerlerinde kalacak bırakın bu hırslarınızı beyler başka Eskişehirspor yok olmayacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir