home E-Commerce & Web LinkedIn iPhone ve Android uygulamalarını yeniledi

LinkedIn iPhone ve Android uygulamalarını yeniledi

LinkedIn Türkiye de özellikle İstanbul yaşayan kariyer gündemlerini takip etmeyi sevenlerin müptelası olduğu bir sosyal platformdur. Hızlıca ne olduğunu özetlersek kendi firmanız da daha çok e-posta yolu ile iletişim kurduğunuz kişilerle farklı bir iletişime geçebileceğiniz, vede eski arkadaşlar/dostlar nerede çalışıyor diye bakabileceğiniz bir yer.

linkedin-iphone-android-yenilediLinkedIn’in iPhone ve Android için idare eden bir uygulaması vardı ama tabi ki yetersizdi çünkü bu sosyal platforma takılan üyelerin %99u en kötü 750TL üzeri değerinde akıllı telefonları aktif şekilde kullanıyor. Bu yüzden her işlerini telefondan hal eden bir grup için böyle bir yenilik kaçınılmazdı.

Sadece yeni uygulaması için değil son bir kaç aydır inanılmaz şekilde yatırım yapıyor; örnek olarak geçtiğimiz hafta 30 milyon kullanıcısı olan Pulse programı için 90 milyon dolar harcadılar ve şubat ayında da iş arama bölümünü değiştirmiş ve daha detaylı ve bölgesel arama şansı tanımıştı kullanıcılarına.

Gelelim yeni uygulama nasıl bir şey, temel olarak üç özellik değişti;

1- İçerik akışı daha hızlı;
Diğer platformlarda ilgili ve popüler güncellemeler hemen nasıl önünüze geliyorsa burada da aynı özellik geldi, daha hızlı ve daha alakalı sonuçlar önünüze geliyor ve doğrudan beğenme ve paylaşma özelliği de eklenmiş.

2- Ekran Navigasyonu / Menüsü yenilendi;
Kısa yol tuşları artık çok daha rahat ekranı sağ kaydırmanız yeterli olacak bu sayede; mesajlarınıza, kısa yollarınıza, ilanlara ve takvimlere rahatça ulaşabileceksiniz.

3- Uluslararası kullanıcılar öne çıkartılmaya çalışılıyor;
LinkedIn’in kullanıcıları eskiden ağırlık olarak Kuzey Amerika ağırlıklıyken artık Avrupa’da İngiltere, Almanya, Hollanda ve Türkiye’de gittikçe popüler olmaya başladı. Bu yüzden daha çok kişiye ulaşmak için dil seçeneklerinin sayısı 15’e çıktı, önümüzde ki yıllarda tüm Türkiye’de daha popüler olacağı kesin.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir