Neler Yaptı Neler

Bilgisayarla ilk tanışmam 1995 yılına dayanıyor ( Amiga 500 efsanem 😉 ), web tasarım işlerine ilk basketbol sevdama paralel olarak başladım. Vince Carter benim için idol oyuncuydu ve onunla ilgili bir blogla bulaştım bu işlere (erkin-carter.tripod’u sanırım). O yıllar ve sonrasında PHP’yi çok iyi derecede öğrenmek çok istedim fakat bir türlü olmadı, okulla birlikte gitmedi. Bugüne ne tür projeler yaptım;

 

– Bir çok IRCd ve Counter-Strike server’ım oldu ve peki madem kurulumları biliyorum neden kendim yapmayım dedim ve 2003 – 2008 arası aktif olarak ShellSystem.com ve TrHizmet.com üzerinden satışlar yaptım. Bunun bana parasal katkısından ziyade harika dostluklar kurdum.

 

– Onlarca web sitesi kurdum, kimisi çok tuttu kimisi de hiç tutmadı ama tüm projelerimi severek yaptım. Aklıma gelenleri hızlıca sıralamak istersem (eskisehirspor.biz, trforum.com, psikopat.net, secimnet.com, vs)

 

– Yakın arkadaşlarımın ve Eskişehirspor ilgili bir çok forumda yöneticilik yaptım, fakat insanlarla uğraşmak çok yorucu olduğundan artık yapmıyorum.

 

– Doğu Akdeniz Üniversitesin de okurken, 1.5 yıl kadar Network kısmın da geceleri çalıştım, aslında download açısından çok zevkli bir işti :p

 

– Veee artık tek alanım e-ticaret! hem aklıma yatkın, hem okuduğum alanla ilgili ve günümüz şartlarına daha uygun ki yüksek lisansta tez konumda e-ticaretti.