home Pis Boğaz Gurme Pino: Eskişehir’de Burger değil Pino yenir!

Pino: Eskişehir’de Burger değil Pino yenir!

Eskişehir denilince akla belirli markalar gelir akla bunlar başında belkide ilk üçte kesinlikle Eskieşhir Pino gelir. Bu şehirde doğmuş biri olarak Pino’dan bahsetmemek imkansız ve haksızlık olurdu. Bu yazıyı Pis Boğaz Gurme için yazıyor olsam da aslında Pino Eskişehir Yazıları‘na dahil edilebilecek kadar şehrin markası durumdadır.

Eskişehir’de doğmuş ya da sonradan gelip Eskişehir’de yaşayan ya da Eskişehir’den bir şekilde yolu geçen herkes bu tadı bilir. Yenecek mekanlar diye aratıldığında Eskişehir’e ilk gelenler direk Eskişehir Pino’ya gelir. 1973 senesinde kurulan işletmeni günümüz modern cafeleri gibi birbirne benzer onlarca çeşit ürün yok. Belirli ürünleriyle lezzetini her daim koruyan, ve hamburger sektöründe uluslararası markalarla sonuna kadar rekabet edebilen Eskişehir en özel yemek yenecek yerlerindendir.

Eskişehir Pino farkı nedir?

Aslında son yıllarda çıkan gurme olarak tabi edilen, Amerika’dan özenti gelmiş yenmeyecek büyüklükte kocaman hamburgerlerden de global marka hamburgerler de farklıdır. Bazı arkadaşlarım burayı İstanbul da ki retro burger gibi gurme yerlerden sanıyorlar ama Pino’nun lezzeti sadece yemeğinde değildir şehirine ait olmasıdır ve geleneksel olmasıdır. Mesela Sprite yerine 7up, ya da ayran alabilirsiniz. Ayrıca temizlik ve kullanılan malzemeler konusunda AVM’lerde bayıla bayıla yediğinizi şeylerden kat ve kat üstün olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Eskişehir’de yaşı 25 üzerinde olan insanların çoğu ilk hamburger ya da pizza ile tanışmasını burada yapmıştır. 1973 yılında başlayan yolcuk şehrin bir çok noktasında hizmet veriyor, kocaman hamburger logosu ile  yolunuz mutlaka düşer, tavsiyem uğramamazlık yapmayın 🙂 Hadi bana inanmadınız diğer yorumlardan alıntı vermek gerekirse;

Pino yorumları

@Senem B.: Eskişehirde muhakkak uğranması gereken bir yerdir Pino.
@Melik S.: Tüm menü efsane heryerde pino olsun mcdonalds burger king yalan
@Deniz B.: Eskişehir’de doğup büyüyen herkesin gurbete gittiğinde ailesinden sonra özlediği iki şey vardır biri KALABAK SUYU diğeri ise PİNO =))))
@Ertan B.: Hamburgeri icat eden ilk insanın mekanı. Bol soslu çizburgeri bir kez olsun denenmeli…
@Ayhan B.: Eskisehirli icin once ESES sonra Pino @Hilal K.: Yillarin hamburgercisi kaliteden hic ödün vermiyor.18 yildir hic bikmadan yedigim tek yer;-)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir