home Pis Boğaz Gurme Şehr-i Adana Kebap – Gebze’nin en iyi Çukurovalısı

Şehr-i Adana Kebap – Gebze’nin en iyi Çukurovalısı

Şehri-i Adana Kebap’ı yorumlamadan evvel öncelikle ustalık adına Adana Kebabı Türkiye’nin her yerinde yapılan bir yemek olsa da ustalık ve malzeme kalitesiyle bambaşka bir tat ve dokuya dönüşüyor. Gebze – Çayırova bölgesinde epeydir iyi bir kebabçı arıyordum. Tavsiye üzerine gittim mekandan gayet memnun kaldım. Yanında ki ikramlıklar birlikte (yağlı ekmek favorim) gayet doyurucu. Hesap kişi başı ortalamada 35TL civarında gelmektedir.

Mekanın genel olarak tek sıkıntısı Gebze’yi bilmeyen için bulunması zor yerde. Mutlukent bölgesinde yer alan Migros’un arka tarafları gibi kalıyor Park Panorama Residence’ın alt katında faaliyet göstermektedir. Adana zırh olarak yapılmaktadır, mezelerin hem güzel hemde sorunlu yanı hepsinin sarımsaklı olması. Ben çok seviyorum ama öğlen yemeği için gidince mesai adına zorlayıcı olabiliyor 🙂

Çalışanlar gayet ilgili, aile mekanı ve çocuklar için ufakta olsa bir oyun bölgesi var. Şehr-i Adana kesinlikle denenmesi gereken mekanlar arasındadır. Her zaman dediğim gibi “Pis Boğaz Gurme”yim yemek hususunda ahkam kesmiyor reklam yapmıyor neyse onu yazıyorum. Şimdiden  afiyet olsun.

Gebze bölgesinin en iyi Çukurova lezzeti Şehr-i Adana

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir